GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skålfat 7539073
*
nr 753 9073
Skålfat
keramik, Bornholm, 1950-tal, dia 29
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 april 2012
kl 17:41:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 17:35:45
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik skålfat
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09
-
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45
*
Skålfat
nr 753 9073
Skålfat
keramik, Bornholm, 1950-tal, dia 29
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 17:35:45 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bornholm keramik skålfat
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8079 Lockurna
Gustavsberg. Höjd: 26 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8001 Skål
Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Cha..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:09 -
8124 Vas
Royal Copenhagen, Musselmalet, Helblond. Höjd: 7 c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:45



